Historia

Nazywam się Paweł Szajkowski urodziłem się w Kościanie 1 Czerwca 1978r. W rodzinie fotograficznej. Od najmłodszych lat wychowywałem się i przebywałem w obecności tego zawodu. Już jako 12 letni chłopiec zajmowałem się fotografowaniem i videofilmowaniem na różnego rodzaju uroczystościach: weselach, chrzcinach, komuniach itp. Całym moim życiem jest ta Fotografia przelana mi w genach po WSPANIAŁYM ZAWODOWCU jakim był mój ojciec JÓZEF SZAJKOWSKI założyciel tej firmy.

Firma ta powstała w mieście Wągrowcu pod koniec 1945r.

Pod nazwą "FOTO-DANA"

Nazwa ta pochodzi od imienia pierwszej córki Józefa "Danuty"

Wszystkie życiowe i społeczne przemiany doprowadziły do zmiany nazwy firmy i zmiany miejscowości na KOŚCIAN.

Tak więc w 1977r. Firma pod nazwą "FOTO-TECHNIKA" kontynuowała swoją działalność przy ulicy Nadobrzańskiej 11 i do dziś istnieje.

W 1991r. nagle i niespodziewanie odszedł od nas WIELKI MISTRZ Śp. JÓZEF SZAJKOWSKI a firmę prowadziła dalej moja mama też fotograf Anna Szajkowska z domu Harszczyk {obecnie na emeryturze} Ja jako syn WIELKIEGO MISTRZA prowadzę firmę pod tą samą nazwą starając się o dobre imię naszej tradycji.

W ostatnich latach jednym z większych sukcesów naszej firmy było prowadzenie castingu fotograficznego Włoskich modelek w letniej Włoskiej miejscowości

PORTO CESARIO

Zapraszam serdecznie wszystkich do odwiedzenia naszej siedziby w Kościanie przy ulicy Nadobrzańskiej 11

Z WYRAZAMI SZACUNKU

Dyplomowany Mistz FOTOGRAF

Paweł Szajkowski